Broken Justice: Prawdziwa historia rasy, seksu i zemsty w Boston Court Court ad

Penza, i obaj zgodzili się, że Penza spróbuje amniopunkcji następnego dnia rano. Jeśli to się nie powiedzie, Edelin przeprowadzi histerotomię. Z pełną instytucjonalną lustracją Edelin przeprowadził histerotomię. Usunął płód i nie wykrył bicia serca ani innych oznak życia. Płód i łożysko, zgodnie z protokołem szpitalnym, zostały wysłane do laboratorium patologii. Patolog rezydujący dwukrotnie ważył płód i odnotował wagę 600 g.
Między datą decyzji Roe v Wade a datą aborcji – 3 października 1973 r. – przeciwnicy aborcji rozpoczęli kampanię mającą na celu zniwelowanie konsekwencji decyzji Roe v. Wade i Doe v. Bolton. Raymond L. Flynn, który później został wybrany burmistrzem Bostonu, ale w 1973 był członkiem Massachusetts House of Representatives, napisał do Alberta Dapper O Neil, Boston City Councilor, o pewnych nieludzkich procedurach. . . praktykowane w Szpitalu Miejskim w Bostonie i innych miejskich placówkach medycznych, zarówno publicznych, jak i prywatnych, zgodnie z decyzją Sądu Najwyższego zezwalającą na aborcję na żądanie. O Neil miał swoją wskazówkę i gotowe środki, aby w szpitalu w Bostonie zasięgnąć informacji w biurze Okręgu Adwokat w okręgu Suffolk. Praca ta przypadła Newmanowi Flanaganowi, politycznemu ambitnemu prokuratorowi okręgowemu, który postrzegał kwestię aborcji jako scenę, na której mógł zdobyć przewagę i zyskać przewagę przed katolickim elektoratem głównie irlandzkim.
Flanagan sprowadził Edelina przed wielką ławę przysięgłych, którą zwołał w celu zbadania wątpliwych działań przestępczych w Szpitalu Miejskim w Bostonie. Dostał oskarżenie Edelina o zabójstwo – oskarżenie zdefiniowane jako bezmyślne lub lekkomyślne zachowanie, obojętne lub lekceważące przewidywalne konsekwencje, które skutkuje śmiercią.
Edelin ma dar narracji, który nadaje książce smak i tempo dobrej powieści. Demonstruje swój nemezis, Flanagan, aż do karykatury – chociaż trudno się dziwić temu, co Flanagan zrobił Edelinowi. Historia jest pełna innych złoczyńców. Jest Enrique Gimenez-Jimeno, młodszy mieszkaniec, z którym Edelin często się ścierał i który, prawdopodobnie ustalając wyniki, zeznawał przeciwko Edelinowi na rozprawie. Jak na ironię, jednoznaczne zeznanie Gimenez-Jimeno, że płód umarł po usunięciu z matki, było decydujące w wyroku uniewinniającym, który zarządzono w apelacji. Również w obsadzie złoczyńców są Mildred Jefferson, Fred Mecklenburg, Denis Cavanagh, Norman Vernig, William O Connell i John Ward. Ci lekarze byli zaangażowani w ruch przeciwko przeciwdziałaniu porwaniom i zeznawali za oskarżenie.
Jest dobrze zrównoważony portret Williama P. Homansa, palenie papierosów, ciężko pić (po pracy) i wysoko wykwalifikowany prawnik, który reprezentował Edelina na rozprawie i był doradcą Charlesa Nessona w sprawie odwołania. Orzeczenie Edelina sędziego, Jamesa McGuire a, jest jednak nie na miejscu; pisze go jako kolejny tryb w irlandzkiej katolickiej maszynie przeciwporażeniowej w Massachusetts. Sędzia Benjamin Kaplan, który napisał opinię Najwyższego Sądu Sądowego, który odwrócił wyrok skazujący, zauważył, że sędzia przeprowadził tę sprawę z należytą i staranną dbałością o szczegóły, ale spotkał się z bezprecedensowymi problemami, które musiał rozwiązać na miejscu .
Koda opinii sędziego Kaplana jest pouczająca dla lekarzy i prawników: W porównawczym spokoju rewizji apelacyjnej pojawia się zasadnicza propozycja, że oskarżony na tej płycie nie miał złych nastrojów, był uruchamiany bez żadnego przestępczego celu i nie popełnił żadnego rozpaczy. lub lekkomyślne czynności podczas wykonywania procedur medycznych 3 października 1973 roku Większym nauczaniem w tej sprawie może być to, że podczas gdy lekarz odpowiada przed prawem karnym, nawet przy wykonywaniu zadań zawodowych, każda ocena jego odpowiedzialności powinna uwzględniać nieuniknione trudności i dubstwa wielu profesjonalnych sądów .
Rudolph Kass, LL.B.
Associate Justice (Ret.), Massachusetts Appeals Court, Boston, MA 02108
com
[przypisy: 4akne krem, przyłuszczyca, vitaderol ]

Powiązane tematy z artykułem: 4akne krem przyłuszczyca vitaderol