Broken Justice: Prawdziwa historia rasy, seksu i zemsty w Boston Court Court

Pojawiły się podteksty procesów czarownic z Salem i wyroków Sacco i Vanzettiego, gdy w 1975 r. Jury uznało dr. Kennetha C. Edelina winnym zabójstwa za dokonanie aborcji w wyniku histerotomii na niezamężnej 17-letniej dziewczynce. W 1973 roku, kiedy przeprowadził aborcję, Edelin był głównym rezydentem w położnictwie i ginekologii w Szpitalu Miejskim w Bostonie (obecnie znanym jako Boston Medical Center). Podobieństwo procesu Edelina do tych innych niesławnych procesów jest takie, że systemy wierzeń, uprzedzenia, emocje i polityczne wiatry odegrały dużą rolę. Napięcia rasowe w Bostonie w czasie próby dodawały otyłości – Edelin jest czarny, a jurorzy, którzy uznali go za winnego, są biali. Krytyczna różnica polega na tym, że oskarżeni we wcześniejszych sprawach zostali straceni, a doświadczenie Edelina miało lepszy wynik. W apelacji Sąd Najwyższy Massachusetts nakazał wydanie wyroku uniewinniającego. W świetle tego szczęśliwego zakończenia, czy to całkiem sprawiedliwe, że Edelin napisał teraz wyraźnie rozgniewaną książkę i że nosi tytuł Broken Justice. Paradoksem jego głęboko wciągającej i alarmującej historii jest to, co Edelin i profesja medyczna właściwie uważają za oburzenie, a profesja prawnicza może rozważyć przykład, w jaki sposób niezależne sądownictwo – niepodlegające wiatrom politycznym – może naprawić system sprawiedliwości.
Kenneth Edelin, 1975. Dzięki uprzejmości Kennetha C. Edelina, MD

Na początku 1973 r. Lekarz popełnił przestępstwo w celu poronienia kobiety , z wyjątkiem zachowania jej życia i zdrowia. W dniu 22 stycznia 1973 r. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zdecydował Roe przeciwko Wade i sprawę towarzyszącą Doe v. Bolton. Te dwie decyzje, które są przedmiotem doktrynalnego gniewu religijnego po dziś dzień, doprowadziły do unieważnienia ustaw antyaborcyjnych, które były w księgach w Massachusetts i innych stanach.
Teraz, 35 lat po decyzji Roe v. Wade, może zapłacić za dokonanie rewizji tego, co posiadała: po pierwsze, że w pierwszym trymestrze ciąży decyzję o aborcji i jej wykonanie należy pozostawić orzeczeniu lekarskiemu kobiety w ciąży. Lekarz; po drugie, że na etapie następującym po przybliżeniu końca pierwszego trymestru państwo, promując swoje zainteresowanie zdrowiem matki, może, jeśli zdecyduje, uregulować procedurę aborcyjną w sposób, który jest rozsądnie związany ze zdrowiem matki ; i po trzecie, że na etapie następującym po rentowności państwo może regulować, a nawet zakazać aborcji.
Kiedy 17-letnia dziewczynka i jej matka przybyły do szpitala w Bostonie we wrześniu 1973 r., Aby poprosić o aborcję, Massachusetts nie przyjął jeszcze żadnych przepisów dotyczących aborcji. Wykonanie aborcji było zatem zgodne z prawem. Pacjentka została przebadana przez HR Holtrop, szefową poradni położnictwa i ginekologii, która stwierdziła, że jest w 20 tygodniu ciąży. Poradził aborcję za pomocą amniopunkcji z wlewem soli fizjologicznej i wyznaczył Edelina, aby wykonał zabieg. Edelin próbował użyć tej metody kilka razy, ale igła wielokrotnie odzyskała zakrwawiony kran, co sugeruje łożysko przednie. Edelin konsultował się ze współpracującym dyrektorem położnictwa i ginekologii, Jamesem F.
[podobne: myalgan opinie, magsolvit b6, szpital rybnik orzepowice ]

Powiązane tematy z artykułem: magsolvit b6 myalgan opinie szpital rybnik orzepowice